Farby a farbičky vhodné do spálne

Farby a farbičky vhodné do spálne

Viete, že nie každá farba sa hodí do každej izby? Avšak, ako sa dostaneme k samotným farbám, ktoré by ste chceli mať na stene v spálni, zamyslite sa nad štýlom celej izby. Všímajte si maličkostí.

Aký máte nábytok? Máte na zemi koberec, alebo drevenú podlahu? Je nábytok svetlý, alebo naopak tmavý. To všetko musí byť v rovnováhe, aby ste dosiahli dokonalého efektu harmonické spálne. Miestnosti, kde odpočívate, kde zaspávate a ráno sa prebúdzate.

Pri výbere farby berte tiež na vedomie, že môže spôsobiť optické zväčšenie, alebo naopak zmenšenie celého priestoru. Vie tiež pôsobiť blahodarne na vašu psychiku, alebo tiež nepriaznivo.

Kam s posteľou?

Kam s posteľou?

Kúpili ste si novú posteľ, vybrali ste tú správnu matrac aj rošt a napriek tomu sa ráno prebúdzate unavení a zlámaní? A premýšľali ste už o tom, že v tomto vašom stave môže hrať veľkú rolu aj to, kam ste posteľ v spálni postavili? Nebudeme vám tu rozprávať o geopatogénnych zónach, to treba nabudúce. Ale aj taká jednoduché pravidlá, ktorá vám za chvíľu na tejto stránke vypíšeme, vám môžu veľa skvalitniť spánok;-)

Ak teda to, že sa ráno prebúdzate úplne bez energie a najradšej by ste sa vrátili späť do perín a prespali zvyšok dňa, je váš prípad, čítajte ďalej.

Nepodceňujte výber roštu k posteli!

Nepodceňujte výber roštu k posteli!

Mohlo by sa vám nevyplatiť, ak budete pri výbere roštu do postele príliš sporiví. Kvalitný rošt je totiž polovicou cesty ku kvalitnému spánku. Ak sa potom kvalitný rošt spojí aj s kvalitným matracom, potom máte o postarané io kvalitný spánok;-)

Ako pri výbere matraca, tak pri výbere roštu veľa záleží na množstve parametrov, ktoré je nutné brať do úvahy. Určite všetci viete, že by ste mali vziať do úvahy vašu výšku a váhu, ale tušili ste, že záleží aj veku a pohlavi? Ženy a muži sú čo sa týka stavby tela odlišní. Rovnako tak v rôznom veku máme odlišné nároky