Kam s posteľou?

Kúpili ste si novú posteľ, vybrali ste tú správnu matrac aj rošt a napriek tomu sa ráno prebúdzate unavení a zlámaní? A premýšľali ste už o tom, že v tomto vašom stave môže hrať veľkú rolu aj to, kam ste posteľ v spálni postavili? Nebudeme vám tu rozprávať o geopatogénnych zónach, to treba nabudúce. Ale aj taká jednoduché pravidlá, ktorá vám za chvíľu na tejto stránke vypíšeme, vám môžu veľa skvalitniť spánok;-)

Ak teda to, že sa ráno prebúdzate úplne bez energie a najradšej by ste sa vrátili späť do perín a prespali zvyšok dňa, je váš prípad, čítajte ďalej.

Zásady správneho umiestnenia postele:

  • po stranách postele by mal byť dostatočný priestor na to, aby ste do nej mohli nielen pohodlne vchádzať, ale tiež ju pohodlne ustlať 
  • čelo postele by malo byť umiestnené vždy pri stene 
  • snažte sa nestavať posteľ do blízkosti okna (prievan môže byť nebezpečný a nepríjemný) 
  • nerobte tú veľkú chybu a neumiestňujte si do spálne zbytočnú elektroniku - aneb televízie do tejto miestnosti nepatrí! 

A ak máte psíka alebo mačičku, vyskúšajte ich schopnosti. Psi si líhajú len na miesta, ktoré nie sú zasiahnutá žiadnou geopatogénne zónou. Skrátka len tam, kde je im príjemne. Mačky to majú naopak;-)