Domáci kuchynský EKO kompostér 11 l Dekorhome

Domáci kuchynský EKO kompostér 11 l Dekorhome

Kód produktu: LNP-LG2739
Zľava 12%
Skladom
128.60 €
113.10 €
s DPH
94.25 € bez DPH

Intenzívny zápach organického odpadu v kuchyni a každodenná cesta do zeleného smetiaka sú minulosťou! Nový, dobre premyslený kuchynský kompostér umožňuje ľahko, čisto a bez zápachu fermentovať organický odpad a taktiež ho recyklovať ako rastlinné hnojivo vo vašom vlastnom dome. Jedinečný kuchynský kompostér vyvinutý spoločne s rakúskou Univerzitou mikrobiológie zaujme svojim jednoduchým a hygienickým ovládaním – bez nepríjemných pachov a špinavých rúk.

V priestorovo úspornom kuchynskom kompostére je možné fermentovať organický odpad 4-člennej rodiny až 4 týždne bez jeho vysypania. Fermentačným procesom vzniká biokvapalina (kompostový čaj), ktorú je možné pohodlne pravidelne odvádzať vypúšťacím kohútikom a je ideálna na hnojenie rastlín. Proces fermentácie je hygienický a bez zápachu vďaka perfektnému tesneniu a vstavanému filtru s aktívnym uhlím.

Organický kuchynský bioodpad (odrezky zo šalátu, zeleniny, ovocia – veľké časti nakrájajte na menšie kúsky) každý deň vložte do kuchynského kompostéra. Na každé dva litre bioodpadu nasypte jednu polievkovú lyžicu zmesi Bokashi*, potom kuchynský odpad stlačte rukoväťou vnútorným piestom. Vaše ruky zostanú úplne čisté. Biologickú tekutinu - tzv. kompostový čaj - je možné 1x týždenne scediť a použiť ako hnojivo (s vodou v pomere 1 ku 30). Po 3 až 4 týždňoch sa fermentovaná sušina vysype z hygienicky vyberateľnej vnútornej nádoby do zeleného koša alebo do záhradného kompostéra. Nový kuchynský kompostér ponúka pohodlné a plne biologické riešenie na likvidáciu organického kuchynského odpadu.

Kompostér je vyrobený z „bio-kompozitu“ - polypropylénu, ktorý je neutrálny voči podzemnej vode, zaručene neobsahuje bisfenol A, formaldehyd a ťažké kovy - s približne 40% podielom dreva a buničiny - udržateľný a recyklovateľný.

* Špeciálna Bokashi zmes (urýchľovač kompostu) obsahuje efektívne mikroorganizmy a baktérie mliečneho kvasenia, ktoré sú prírodným probiotikom. Sušená zmes naštartuje a urýchli fermentáciu bioodpadu v Bokashi kompostére. 1kilové balenie pritom vydrží 30-50 dní zodpovedného nakladania s kuchynskými zvyškami.

Farba:
sivá

Materiál:
plast (polypropylén) / drevo

Rozmery:
priemer: 27 cm
výška: 57 cm
využiteľný objem: 11 l

Hmotnosť:
4 kg

Dodávané v demonte.

Použitie

- Najskôr uzavrite namontovaný vypúšťací kohútik, aby nedošlo k úniku kvapaliny.

- Pred každým otvorením veka vytiahnite piest za rukoväť úplne hore.

- Teraz zdvihnite veko s piestom, veko môžete upevniť ku kompostéru.

- Teraz do kompostéra naplňte všetok odpad zo zeleniny alebo ovocia (do kompostéra nepatrí mäso a kosti, cestoviny alebo ryža, drevo). Na každé dva litre bioodpadu nasypte jednu polievkovú lyžicu zmesi Bokashi. Nasaďte veko s piestom späť na kompostér, zatlačte rukoväť čo najviac dole a miernym tlakom stlačte naplnený bioodpad - hotovo! Poznámka: stlačenie bioodpadu zatlačením piestu dole je nevyhnutné na vytlačenie kyslíka - fermentácia prebieha bez prístupu kyslíka!

- Už po niekoľkých dňoch sa z odpadu uvoľní mikrobiálnou činnosťou tekutina, ktorá sa zhromažďuje v spodnej časti kompostéra. V závislosti na naplnení kompostéra a vlhkosti bioodpadu vypúšťajte tekutinu do zbernej nádoby otvorením kohútika niekoľkokrát týždenne. Táto tekutina má vysokú koncentráciu dusíka, a preto je (bezpodmienečne zriedená vodou v pomere 1:30) vynikajúca ako prírodné hnojivo pre vaše rastliny – alebo neriedená ako šetrný čistič odpadu pri kuchynskom dreze. Nespotrebované zvyšky tekutiny je možné jednoducho vypustiť do kanalizácie.

- Dbajte na to, aby tekutina v kompostéri nikdy nepretiekla nad sitko vnútornej nádoby, inak by mohla pri stlačení piestu uniknúť.

- Akonáhle sa vnútorná nádoba z veľkej časti naplní sfermentovaným bioodpadom, odneste celú nádobu za rukoväť k nádobe na bioodpad alebo ku kompostéru. Tam môžete obsah kompostéra silným stlačením piestu vylisovať, vypustiť tekutinu a otvoriť veko. Teraz môžete vybrať vnútornú nádobu pomocou dvoch zapustených úchytov a vyprázdniť ju ako organické hnojivo do vyvýšeného záhona, kompostéra alebo do hnedého kontajnera na bioodpad.

- Vnútornú nádobu vypláchnite čistou vodou (nepoužívajte čistiace prostriedky!) a opäť ju umiestnite - uzavrite vypúšťací kohútik.

Parametre
FARBA Sivá
ŠTÝL Moderný, Praktický
TVAR Guľatý
ŠÍRKA 27 cm
HĹBKA 27 cm
VÝŠKA 57 cm
PRIEMER 27 cm
HMOTNOSŤ 4 kg
OBJEM 11 l
MATERIÁL Masívne drevo, Plast, Polypropylén
FARBA Sivá
ŠTÝL Moderný, Praktický
TVAR Guľatý
ŠÍRKA 27 cm
HĹBKA 27 cm
VÝŠKA 57 cm
PRIEMER 27 cm
HMOTNOSŤ 4 kg
OBJEM 11 l
MATERIÁL Masívne drevo, Plast, Polypropylén

Nábytok

Záhrada

Osvetlenie

Obývacia izba

SEDACIE SÚPRAVY

Kuchyňa

Predsien

Kúpeľňa

Detská izba

Spálňa

Pracovňa

Jarný výpredaj nábytku

Premium nábytok

Skladovky

Náš blog a akcie

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení