PRVÝ NA SVETE - JUWEL Aeroplus 6000 je prvý kompostér, ktorý v krátkej dobe vďaka svojej inteligentnej viackomorové sústave dodáva bez väčšej námahy vynikajúce kompost. Je určený do všetkých moderných záhrad.

Nový kompostér JUWEL Aeroplus 6000 vyniká okrem jedinečného a krásneho dizajnu predovšetkým svojim inteligentným multikomorovým systémom, ktorý "vyrobí" vynikajúce kompost v krátkom čase bez prácneho a zdĺhavého premiestňovanie kompostovanej hmoty.

Premena hmoty v kompost prebieha vnútri kompostéru. Miešanie a prevzdušňovanie sa vykonáva v priebehu vyprázdňovania komôr. Do zbernej komory A je možné umiestniť veľké množstvo hmoty určené na kompostovanie. Potom sa hmota presype do kompostovacie komory B, kde začne vlastné kompostovacie proces. Vzhľadom na konštrukciu kompostéra je umožnený prívod kyslíka zo všetkých strán komory, čím sa zintenzívňuje kompostovacie proces. Pri vzniku veľkého množstva odpadového tepla tak dochádza k redukcii objemu a uvoľňovanie vlhkosti. Kompostovanie môže prebiehať úplne nerušene, pretože čerstvý materiál sa pridáva do oddelenej plniacej komory A a nenarušuje tak kompostovacie proces v komore B. Prakticky kompostoval materiál sa po 6-8 týždňoch môže presypať cez rotačný klapku do komory C, kde prebieha zrenie kompostu.

Kompostér Aeroplus 6000 bol vyvinutý v úzkej spolupráci s rakúskou mikrobiologickú univerzitou v priebehu niekoľkých rokov skúšok.

Kompostér vzhľadom na jeho veľkosť dodávame v rozloženom stave.

Farba:
zelená

Materiál:
plast

Rozmery:
šírka: 78 cm
hĺbka: 78 cm
výška: 105 cm

objem: 600 l

Hmotnosť:
26 kg

Výhody kompostéru:
inteligentný viackomorový systém šetrí prácu s premiešavaním kompostovanej hmoty
veľké plniace a odberové klapky s ochranou proti vetru clip-in
nastaviteľné vetranie pre letnú / zimnú prevádzku
ľahké vybratie kompostu zo spodnej komory
rýchle kompostovanie riadeným prevzdušňovaním
kompostér Aeroplus 6000 zapadá svojim dizajnom harmonicky do akéhokoľvek záhrady

Kompostovacie proces prebieha v niekoľkých fázach:

Kompostový materiál sa umiestni do zbernej komory cez veľkú plniaci klapku (ochrana proti vetru). Tento priestor je utesnený (anaeróbne), takže zabraňuje prístupu lietajúceho hmyzu a súčasne umožňuje kompostovanému materiálu uchovať si svoju vlhkosť.
Po naplnení zbernej komory sa do kompostovacej komory zavedie (presype) väčšie množstvo zelenej hmoty. Budúce kompost je v tejto komore zo všetkých strán prevzdušňovaný (priestor je aeróbna). Vďaka intenzívnemu prívodu kyslíka (letná / zimná regulácia prívodného vzduchu) prebieha rýchle kompostovanie súčasne s intenzívnym ohrevom hmoty. Pritom sa uvoľňuje vlhkosť a objem kompostovacie komory B sa neustále zmenšuje. Zberná komora A tak môže byť až trikrát vyprázdnená.
Po cca 6 až 8 týždňoch, v závislosti na ročnom období a kompostovanej hmote, sa komora B pomocou otočnej kľučky vyprázdni a hmota sa presype do komory C.
V dozrievacie komore sa kompostovacie proces zintenzívni vďaka kontaktu kompostovaného materiálu so zemou a s rôznymi pôdnymi organizmy, ktoré sa v krátkom čase dostanú do kompostu. Kompost potom možno postupne odoberať po otvorení spodnej klapky.Parametre
FARBA Zelená
ŠÍRKA 78 cm
HĹBKA 78 cm
VÝŠKA 105 cm
HMOTNOSŤ 26 kg
OBJEM 600 l
MATERIÁL Plast
FARBA Zelená
ŠÍRKA 78 cm
HĹBKA 78 cm
VÝŠKA 105 cm
HMOTNOSŤ 26 kg
OBJEM 600 l
MATERIÁL Plast

Nábytok

Záhrada

Dizajnový nábytok

Osvetlenie

Obývacia izba

SEDACIE SÚPRAVY

Kuchyňa

Predsien

Kúpeľňa

Detská izba

Spálňa

Pracovňa

Veľký výpredaj nábytku

Skladovky

Náš blog a akcie

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení